ENNEAGRAM EĞİTİMİ

Bilinçaltı Danışmanı, Meta-EFT Kurucusu, Önleyici Rehberlik Uzmanı, Mental Koç.

enneagram_

İnsanın bu dünyadaki yolculuğu hep kendine doğrudur. Kendini tanımak amaçlıdır. Zira nefsini bilen rabbini bilir. O halde yolculuk yaradanı bilmek uğruna kemdi özüne yolculuk yapmaktır.

Bu yolculukla kendini tanımayı başaranlar, başkalarını da daha kolay tanıma becerisine ulaşmış olacaklardır. Çünkü herkesin doğru anlaşılmaya ve tanınmaya ihtiyacı vardır.

Bu ihtiyaçtan uzak hiçbir insan yoktur. Özellikle çocuklarımızı tanımak ve onların gelişim süreçlerine zamanında katkı sağlamak, onların ilerde kendilerini bulmalarında muhteşem bir avantaj sağlayacaktır.

Bunun için tüm insanlık pratik, etkili ve isabetli yöntemlere ihtiyaç duyarlar. Bu yöntemlerin başarılı olması insanın temeli olan mizaç ve ayrıca karakter özelliklerinin de doğru anlaşılmasına bağlıdır.

İşte Enneagram metodolojisi ve bilgeliği, kendimizi, ilişki içinde olduğumuz yetişkinleri, çocukları doğru anlamayı ve tanımayı sağlar. Kendini ve etrafındaki insanları tanıma sürecinde bilinen en etkili yöntemlerden biridir.

Kendini tanımak kadar, kendinin değişmesi ve gelişmesi gereken yönlerini keşfetmek de çok önemlidir. Bu anlamda size bir başlangıç yolu sunmaktadır.

Biz de bu eğitimle öncelikle çocuklarımızı anlamak ve onların gelişimine katkıda bulunmak adına adım atmak istedik.

Çocuklarınızın Enneagram tipini anlamak, Enneagram tipine göre nasıl destek olunacağını bilmek, Çocuğunuzun güçlü ve zayıf yönlerini fark etmek, Tipine göre alışkanlıklarını fark edip ona göre destek olmak (okula gitme, uyku, yeme, çalışma v.b. alışkanlıkları) Sorunlara yol açabilen özelliklerini bilmek Ve dahası… Bu konularda sizlerle paylaşımlarda bulunacağız. Bu bilgilerle çocuğunuzla kurabileceğiniz iletişimin kalitesini HAYAL edebiliyor musunuz?

BİZİ SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN